Biblioteka

Adres:        ul. Kołobrzeska 15, 64-920 Piła

Telefon:     061 829 34 53

E-mail:       bibliotekapila@amu.edu.pl

Biblioteka Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile przeznaczona jest dla studentów i pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Osoby spoza uczelni zapraszamy do korzystania ze zbiorów na miejscu - w czytelni.

Księgozbiór Biblioteki dostosowany jest do dziedzin wiedzy będących przedmiotem studiów w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. W zbiorach biblioteki znajduje się około 5 tys. woluminów oraz wybrane czasopisma specjalistyczne.
Do zbiorów Biblioteki kieruje elektroniczny katalog on-line wspólny dla wszystkich bibliotek UAM.

Księgozbiór Biblioteki składa się z dwóch kolekcji:
* księgozbiór czytelni (przeznaczone wyłącznie do korzystania na miejscu)
* księgozbiór wypożyczalni (znajdujący się w wolnym dostępie do półek)

Czytelnia liczy 70 miejsc. Elektronicznie zabezpieczone zbiory są w całości udostępniane na zasadzie swobodnego dostępu do półek. Biblioteka dysponuje 10 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu, które umożliwiają wgląd w elektroniczny katalog Biblioteki. W ramach dostępu do sieci AMU-NET studenci maja dostęp do baz danych, książek oraz polskich i zagranicznych czasopism elektronicznych udostępnianych przez Bibliotekę Uniwersytecką. W Bibliotece znajdują się 4 pokoje do cichej nauki dla osób ceniących sobie spokój oraz 2 dodatkowe pokoje do pracy zespołowej.