prowadzone we współpracy z:
- Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Stopień studiów: studia I stopnia, inżynierskie
Tryb studiów: stacjonarne (dzienne)
Liczba semestrów: 7 (3,5 roku)
Profil kształcenia: praktyczny
Obszar kształcenia: nauki ścisłe i techniczne
Przedmioty maturalne: matematyka, informatyka, fizyka i astronomia
O kierunku
Rynek usług IT jest niezwykle różnorodny i wciąż się zmienia, nowe technologie są ważne, ale szybko się dezaktualizują. Dlatego na studiach inżynierskich Technologie Informatyczne nauczysz się ponadczasowych podstaw informatyki i matematyki, algorytmicznego myślenia i analizy problemów. Jesteśmy przekonani, że zrozumienie mechanizmów działania oprogramowania, rozumienie matematyki i posługiwanie się nią w zagadnieniach informatycznych pomogą Ci się zawsze odnaleźć na dynamicznym rynku pracy, bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz po studiach.
Czy to studia dla Ciebie?
Jeżeli w obszarze twoich zainteresowań jest informatyka lub matematyka, chcesz poszerzyć swoje umiejętności analitycznego myślenia i nie boisz się technologii, to właśnie znalazłeś studia dopasowane do Ciebie. Stawiamy na jakość i wysoki poziom kształcenia, dlatego kierunek Technologie Informatyczne realizujemy wspólnie z Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Kształcimy informatyków z tytułem inżyniera, czyli osoby, które tworzą, rozwijają i stosują technologie, na których bazuje współczesny świat. Kształcimy specjalistów niezbędnych na rynku, ale również świadomych użytkowników - odbiorców technologii informatycznych. Po ukończeniu studiów I stopnia i uzyskania tytułu inżyniera możesz kontynuować kształcenie na studiach II stopnia – m.in. na trwającym 1,5 roku kierunku Informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM i uzyskać tytuł magistra.
Czego będziesz się uczyć?
Program studiów pierwszego stopnia, poza przedmiotami wypełniającymi standardy kształcenia na kierunku, obejmuje szereg przedmiotów specjalizacyjnych z zakresu kilku szczególnie intensywnie rozwijających się działów współczesnej informatyki:
- Zaawansowane programowanie w Pythonie
- Projektowanie raportów w środowisku SAP Business Objects
- Administracja i optymalizacja baz Oracle
- Sieci neuronowe
- Internet rzeczy
- Podstawy geoinformatyki
I rok
Wstęp do algebry liniowej i geometrii, Architektura systemów komputerowych, Algorytmy i struktury danych, Podstawy logiki i teorii mnogości, Wybrane technologie i narzędzia informatyki, Programowanie strukturalne, Analiza matematyczna dla informatyków, Fizyka dla informatyków, Matematyka dyskretna, Technologie internetowe, Programowanie obiektowe
II rok
Bazy danych, Elementy metod numerycznych, Pracownia programowania, Systemy operacyjne, Wstęp do rachunku prawdopodobieństwa, Algebra dla informatyków, Inżynieria oprogramowania, Programowanie deklaratywne, Programowanie niskopoziomowe/Systemy Wbudowane, Sieci komputerowe/Systemy mobilne
III rok
Automaty i języki formalne/Sztuczna inteligencja, Grafika komputerowa i wizualizacja, Podstawy elektroniki i elektrotechniki, Bezpieczeństwo systemów komputerowych, Elementy przedsiębiorczości, Ochrona własności intelektualnej, Elementy statystyki
IV rok
Inżynierski projekt zespołowy, Seminarium dyplomowe, Praktyka zawodowa
Współpraca z firmami branży IT
Mamy świadomość, że oprócz gruntownej wiedzy informatycznej i matematycznej jaką zdobędziesz w trakcie tych studiów, równie ważne są umiejętności, zwłaszcza te poszukiwane na rynku pracy. Dlatego nasze studia prowadzimy we współpracy z wiodącymi firmami z branży IT (m.in. Signify, Quad IT Global Solutions) mającymi swoje siedziby w Pile. Pracownicy firm angażują się w dydaktykę i rozwój kierunku studiów oraz organizację projektów/praktyk już od pierwszego roku. Dzięki temu drzwi do branży IT stoją dla Ciebie otworem.
Perspektywy zawodowe
Absolwenci Technologii Informatycznych nie mają żadnego problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Inżynier informatyk to przyszły programista w firmach komputerowych, administrator sieci, manager projektów IT, informatyk w małych i dużych przedsiębiorstwach. Studia w Nadnoteckim Instytucie UAM są odpowiedzią na aktualne potrzeby i rzeczywiste wyzwania regionalnego i ogólnoświatowego rynku. Partnerzy pilskiego Instytutu UAM - firmy z branży IT umożliwiają studentom zdobycie doświadczenia praktycznego podczas praktyk studenckich i realizowanych projektów. Ponadto, chcą w ten sposób przygotować i pozyskać naszych absolwentów - przyszłych pracowników.
Proces rekrutacji
- SYSTEM INTERNETOWEJ REKRUTACJI UAM
- INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI