II edycja Konkursu Technologii Informatycznych IT UNICORN!

IT UNICORN powraca w wielkim stylu! Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w II edycji Konkursu Technologii Informatycznych IT UNICORN organizowanego przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów szkół ponadpodstawowych rozwojem myślenia algorytmicznego wraz z doskonaleniem umiejętności programistycznych.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-5 wszystkich kategorii szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest jeden z powiatów z poniższego zestawienia:

• powiat: chodzieski, chojnicki, czarnkowsko-trzcianecki, człuchowski, drawski, obornicki, pilski, szamotulski, szczecinecki, wałecki, wągrowiecki, złotowski.

Zespół konkursowy może składać się z max. dwojga uczniów z tej samej szkoły, zgłoszonych przez jednego opiekuna (nauczyciela z tejże szkoły). Uczestnictwo indywidualne uczniów, będzie traktowane na tych samych zasadach, co wystąpienia zespołowe.

W tej edycji, podobnie jak poprzednio, zadbaliśmy przy wsparciu sponsora strategicznego Signify o nagrody na najwyższym poziomie. Dla laureatów przewidziane są: konsole Xbox, tablety i smartwatche. Dodatkowo Signify przygotowało niespodziankę - produkt Philips Hue dla nauczyciela prowadzącego laureata/ów.

Oczywiście przewidujemy drobne upominki od UAM dla wszystkich uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu oraz niespodzianki od Partnera konkursu Jacobs Douwe Egberts dla ich nauczycieli prowadzących!

Konkurs przebiega w dwóch etapach: online i stacjonarnym.

ETAP I (ONLINE):

• przeprowadzany jest w charakterze otwartym,
  • polega na rozwiązaniu zadania programistycznego przez ucznia/zespół uczniów i przesłaniu go wraz z dokumentem PDF, w którym uczestnik/zespół przedstawi/ą, jakie założenia algorytmiczne przyjął/przyjęli do napisania swojego programu  oraz wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym (skan lub zdjęcie) na adres: konkurspila@amu.edu.pl,
  • rozwiązania do I etapu należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 22.01.2024r. (poniedziałek) do godz. 23:59

Treść zadania do rozwiązania w I etapie (online), formularz zgłoszeniowy oraz regulamin ze szczegółową specyfikacją dostępne są do pobrania na końcu strony.

Do II etapu zostaną zakwalifikowani uczestnicy, którzy wykonali poprawnie zadanie konkursowe, przesłali je w terminie, a także dołączyli w mailu wypełniony formularz zgłoszeniowy (jeżeli uczestnik nie ma ukończonych 18 lat wtedy musi dołączyć także podpisaną przez rodzica/prawnego opiekuna zgodę na udział w konkursie – wzór dostępny wraz z formularzem zgłoszeniowym).

ETAP II (STACJONARNY):

• odbędzie się w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile (ul. Kołobrzeska 15) w dniu 02 lutego 2024 r. o godz. 10:00.
  • Uczestnicy otrzymają do rozwiązania zadanie programistyczne dostosowane do poziomu nauczania szkoły średniej w zakresie informatyki i matematyki. Wszystkie szczegóły II etapu są opisane w Regulaminie Konkursu.

Mile widziane jest także zaangażowanie i wsparcie udziału w konkursie uczestnika bądź zespołu uczestników ze strony nauczyciela prowadzącego takie przedmioty jak informatyka czy matematyka.

Nauczyciele, których uczniowie zakwalifikują się do II etapu konkursu, będą mogli w trakcie finału wziąć udział w warsztacie dotyczącym sztucznej inteligencji, który poprowadzi Maciej Danieluk – nauczyciel doradca w zakresie informatyki w CDN w Pile, członek społeczności SuperBelfrzy RP, laureat konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019, certyfikowany trener Google dla Edukacji oraz trener i edukator umiejętności ICT.

Nie zastanawiaj się, weź udział i zostań IT UNICORN!

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: konkurspila@amu.edu.pl lub za pomocą aplikacji Messenger przez fanpage Instytutu: https://www.facebook.com/pilauam

Organizatorem konkursu technologii informatycznych o nazwie IT UNICORN jest filia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Nadnotecki Instytut UAM w Pile.

Sponsorem strategicznym konkursu jest Signify Poland sp. z o.o. oddział w Pile.

Partnerem konkursu jest Jacobs Douwe Egberts PL Sp. z o.o.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prorektor ds. kadr i rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - prof. dr hab. Tadeusz Wallas.

Nadnotecki Instytut UAM w Pile jest jedną z filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i jego integralną częścią. Kształcimy studentów w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych na inżynierskich kierunkach studiów I stopnia, takich jak:

Studiując w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile należysz do społeczności akademickiej UAM! Co Ci to daje? Takie same możliwości jak studia w Poznaniu, ale bez ponoszenia dodatkowych kosztów utrzymania w dużym mieście.

Dowiedz się więcej: https://pila.amu.edu.pl/dla-kandydata

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Formularz Konkursowy (DOCX) 12.12.2023 Dawid Plebanik
DOCX