mLegitymacja studencka

mLegitymacja studencka - czyli legitymacja studencka w telefonie. Ten dokument można aktywować poprzez kod QR oraz kod aktywacyjny otrzymany na uczelni.

mLegitymacja studencka działa tak, jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona, student potwierdza swój status i może skorzystać z ulg i zwolnień. Może również potwierdzić swoje dane użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. Uprawniony użytkownik może potwierdzić m.in.: imię, nazwisko i zobaczyć zdjęcie z dokumentu w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność mLegitymacji studenckiej. mLegitymacja jest wydawana z taką samą datą ważności, co jej plastikowy odpowiednik. Dokument traci ważność, gdy jej posiadacz przestaje studiować, unieważni ją lub gdy zostanie anulowana legitymacja plastikowa. W celu zapisu i korzystania z Bibliotek UAM konieczne jest okazanie ważnej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS), która jest jednocześnie kartą biblioteczną. mLegitymacja studencka w aplikacji mObywatel w telefonie nie stanowi podstawy do zapisu i korzystania z bibliotek. Aplikację mObywatel można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Aplikacja mObywatel wydawana jest i rozwijana przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Instrukcja dostępna poniżej.

Źródło grafiki: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-studencka

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
mLegitymacja.pdf 5.10.2021 Dawid Plebanik