Nadnotecki Instytut UAM w Pile zwycięzcą II edycji prestiżowego Konkursu IDEAMU!

Z dumą i niezwykłą radością ogłaszamy, iż projekt Nadnoteckiego Instytutu UAM pt.: „PapieroEKOlogia i HydroDOSKONALENIE” znalazł się w gronie dwóch laureatów Konkursu IDEAMU, wspierającego rozwój idei Zielonego Uniwersytetu. Konkurs i realizacja zwycięskiego projektu odbywa się z inicjatywy JM Rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego i dzięki wsparciu Santander Universidades.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to uczelnia, która chroni i promuje bioróżnorodność, tereny zielone, wspiera projekty, które są przyjazne środowisku. Nadnotecki Instytut UAM w Pile przedstawił do konkursu projekt, który wzmocni i wypromuje działania na rzecz „zielonych” biur Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tj. jednostek, które kompleksowo i kreatywnie podejdą do organizacji pracy, konferencji, prowadzonych zakupów, ograniczonego korzystania z opakowań plastikowych oraz polityki oszczędzania wody i energii. Jest to program pilotażowy i będzie stanowić punkt odniesienia dla innych jednostek UAM. Zapraszamy do zapoznania się koncepcją projektu, jego działaniami i efektami ujętymi w notatce graficznej dołączonej do wiadomości.

Jesteśmy dumni, że zaproponowane przez nas dobre praktyki zostały tak wysoko ocenione i wskazane, jako warte i konieczne do wdrożenia. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu uda się je skutecznie rozwinąć w codziennym funkcjonowaniu naszej jednostki. Czujemy jednocześnie sporą odpowiedzialność, bo nasze doświadczenia zostaną szczegółowo opisane i wypromowane we wszystkich pozostałych jednostkach UAM!

Siłą naszego projektu jest jednak to, że został on opracowany we współpracy całego środowiska akademickiego NI UAM w Pile: wykładowców, studentów i pracowników administracji. Dzięki temu jesteśmy pewni, że uda nam się wspólnie sprawnie wyznaczyć nowe, zielone ścieżki dla całej Uczelni!

Będziemy informować o szczegółowych działaniach związanym z realizacją naszego projektu.

#naturalnieUAM