Zapraszamy na Wiosenną Wycieczkę Uniwersytecką!

Serdecznie zapraszamy 25 maja 2024 r. na kolejną edycję Wiosennej Wycieczki Uniwersyteckiej, która jest organizowana corocznie przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile w partnerstwie z Kołem Przy UAM Polskiego Towarzystwa Leśnego, a w obecnym roku przy współpracy z Pilskim Muzeum Wojskowym oraz Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

W tym roku motyw przewodni Wiosennej Wycieczki Uniwersyteckiej to poszukiwanie tajemnic przyrodniczo-historycznych dawnego pilskiego lotniska wojskowego. Tereny pilskiego lotniska, na którym zlokalizowany jest nasz Instytut, zawierają wiele przyrodniczych ciekawostek, które przybliży pomysłodawca i przewodnik Wycieczki – dr Paweł M. Owsianny, dyrektor NI UAM w Pile. Elementem Wycieczki będzie możliwość poznania tajemnic historycznych lotniska i zwiedzenia Pilskiego Muzeum Wojskowego. Na koniec na wszystkich będzie czekał pyszny poczęstunek i niespodzianki!

Wstęp wolny.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się pod linkiem: https://forms.office.com/e/vtZiuLT8Gi

Plan wydarzenia:
- 25 maja 2024 (sobota), godz. 9.30 – 13:00,
- zbiórka w holu NI UAM w Pile, ul. Kołobrzeska 15 (gdzie można zobaczyć wystawę Giny Malinowski),
- co warto zabrać: ubiór dostosowany do warunków pogodowych, buty terenowe, preparat odstraszający kleszcze.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej - rodzica/opiekuna.